Dantų Balinimas.

Dantų balinimas – tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimui išbandyta begalė įvairiausių medžiagų, bet iki šiol neatrasta nieko geresnio už vandenilio peroksidą arba jo silpnesnę atmainą – karbamido peroksidą. Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams iš esmės naudojama ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingų atmainų ir stiprumo. Daugelis tyrimų patvirtina, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu nėra kenksmingas, jis nepakeičia danties bei audinių, esančių aplink, struktūros. Nors yra daugybė mitų apie dantų balinimo kenksmingumą, jie neatitinka tiesos, net atvirkščiai – tai viena iš saugiausių kosmetinės odontologijos procedūrų.

Yra du dantų balinimo būdai: dantų balinimas kapomis (namuose) ir dantų balinimas lazeriu (klinikoje).

Dantų balinimas kapomis:
Šis balinimo būdas – palyginus nebrangus, tačiau labai efektyvus bei saugus, kadangi visa proceso eiga aptariama su odontologu, parenkamos tinkamos medžiagos atsižvelgiant į dantų jautrumą. Vizito metu yra paimami žmogaus burnos atspaudai, pagal kuriuos laboratorijoje pagaminamos individualios kapos. Namuose jos užpildomos gydytojo paskirtu geliu ir laikomos keletą valandų per parą. Kadangi tai nėra itin agresyvus balinimo metodas, dažniausiai pacientams rekomenduojama kapas laikyti apie aštuonias valandas – naktį, miego metu. Tai labai patogu, sutaupo laiko bei yra pigiau nei dantis balinant gydytojo kabinete. Be to, dantims tapus itin jautriems, dantų balinimas kapomis gali būti nutrauktas, tai taip pat priklauso ir nuo paties paciento – jis gali nutraukti balinimą, jeigu dantų baltumas jį džiugina.

Dantų balinimas lazeriu:
Šis balinimo būdas – populiari ir greita dantų estetikos procedūra. Taip pat šis būdas yra saugus ir dėl to, kad, balinimo medžiagą aktyvuojant lazeriu, neišsiskiria šiluma, todėl dantų ne tik mažesnis jautrumas, bet ir mažesnė rizika pakenkti danties pulpai. Vienos universitete atlikti tyrimai rodo, jog po dantų balinimo lazeriu mikroskopu neužfiksuojami emalio pakenkimai.

Abu balinimo būdai efektyvūs, tačiau balinimas kapomis reikalauja daugiau pastangų bei kantrybės, o balinimui lazeriu gydytojo kabinete užtenka vos vieno vizito. Balinimo metu danties paviršius šiek tiek išsausėja, todėl po procedūros reikėtų vengti tamsaus dažančio maisto ir gėrimų. Pasiekus norimą dantų baltumą, norint išvengti pastebimo ir spartaus danties spalvos grįžimo į pradinę padėtį, galima palaikyti balinimą kapomis kartojant kas 6 mėn., o balinimą lazeriu – kas 1–1,5 metų. Mūsų klinikoje atliekamas kabinetinis dantų balinimas su lazeriu arba BlancOne ULTRA lempa.