Rentgenas.

Šiais laikais odontologijoje rentgenologiniai tyrimai yra ypač svarbi pagalbinė gydymo priemonė. Mūsų klinikoje daromos dentalinės ir panoraminės dantų rentgeno nuotraukos, kurios padeda ypač išsamiai įvertinti dantų būklę ir planuoti paciento dantų gydymą.

Dentalinė rentgeno nuotrauka reikalinga tuomet, kai norima pamatyti vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų būklę. Šios nuotraukos dėka galima tiksliai nustatyti karieso pažeidimus, o gydant dantų šaknų kanalus, pamatyti jų kiekį, ilgį, išsidėstymą.

Skaitmeninė panoraminė burnos rentgeno nuotrauka (arba kitaip vadinama ortopantomograma) leižia matyti visų dantų būklę, identifikuoti tam tikrus karieso pokyčius, įvertinti dantų šaknų būklę, pamatyti dantų šaknų kanalus, pūlinius ar uždegimų židinius, nustatyti, kur yra patirpęs kaulas, kur yra tam tikri pokyčiai, pavyzdžiui yra matoma protinių dantų pozicija – jie gali būti neišdygę, taip pat galima pamatyti virškomplektinius dantis. Kitaip tariant, panoraminė rentgeno nuotrauka pateikia visą burnos išklotinę. Taip pat panoraminė burnos rentgeno nuotrauka naudojama planuojant protezavimo darbus, įvairias chirurgines procedūras ar ortodontinį gydymą breketais. Taip pat dažnai šios nuotraukos daromos po gydymo paciento burnos būklei sekti ir prižiūrėti. Tačiau panoraminės rentgeno nuotraukos neleidžia pamatyti vaizdo visomis trimis kryptimis. Kai kuriose situacijose, pavyzdžiui dantų skilimo ar protinių išdygusių arba visiškai neišdygusių dantų atveju, kai jie guli ant nervo paviršiaus ar yra apsiraizgę ir yra reikalinga chirurginė procedūra, gydytojas be trimačio rentgeno vaizdo negali būti tikras, kad procedūrą atliks saugiai.

Didelis rentgenologinio tyrimo pranašumas yra tas, kad darant panoraminę nuotrauką pacientas gauna itin mažą rentgeno spindulių dozę. Taip yra dėl to, kad rentgeno spindulių šaltinis juda tolygiai paciento veido atžvilgiu. Dėl šios priežasties panoraminio rentgeno tyrimo metu spindulių dozė tik maždaug 2 kartus didesnė, nei dentalinės rentgeno nuotraukos. Skaitmeninė technologija leidžia dar iki 70 % sumažinti rentgeno spindulių dozę. Taip pat, ši technologija turi ir visus kitus skaitmeninių technologijų privalumus: gydytojas nuotrauką gali matyti savo kompiuteryje, ją gali analizuoti naudodamas specialią svarbias detales išryškinančią programinę įrangą.