Protezavimas.

Protezavimas – tai trūkstamų dantų eilės atstatymas išimamais ir neišimamais protezais. Dantų protezavimas įprastai atliekamas esant pažeistiems danties audiniams restauruojant didesnius defektus, dantims, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis.

Mūsų klinikoje protezuojama vainikėliais, atraminiais protezais, termoplastinėmis (minkštomis) plokštelėmis, įklotais.

Estetinis dantų protezavimas priekinių dantų srityje siūlomas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą, uždaryti tarpelius.

Vainikėliai – tai fiksuoto tipo protezai, naudojami nuskilusų, įtrūkusių, sutrupėjusių, nusidėvėjusių ar kitaip pažeistų dantų atstatymui. Vainikėliai pilnai uždengia matomą danties dalį nuo dantenų krašto. Mūsų klinikoje protezuojama metalo, bemetalės arba cirkonio oksido keramikos vainikėliais.

Metalo keramikos vainikėliai gaminami metalinį karkasą dengiant porceliano sluoksniu. Vainikėlis ganėtinai tvirtas ir ilgaamžis. Vienintelis šio vainikėlio trūkumas yra tai, kad jis yra nelaidus šviesai – dantis neatrodo natūraliai.

Bemetaliai dantų vainikėliai gaminami iš porceliano, todėl dantys atrodo estetiškai. Tokie protezai yra laidūs šviesai, atrodo itin natūraliai ir yra tvirtinami prie natūralių danties audinių, taip uždengdami visą danties vainiko paviršių.

Cirkonio oksido vainikėliai gaminami iš cirkonio oksido, kuris yra padengiamas specialiu porceliano sluoksniu. Vainikėliai yra ypatingai tvirti, ilgaamžiai, atsparūs lūžiams, tvirti, pralaidūs šviesai, todėl atrodo itin natūraliai, ir yra puikiai suderinami su dantų audiniais – nesukelia alerginių reakcijų.

Lanko atraminiai protezai – tai išimamo tipo protezai, kuriais galima atkurti vieno, kelių ar net visų dantų eilių defektus. Šie protezai turi ploną metalinį karkasą, kuris beveik nesijaučia bei prie jo galima labai greitai priprasti. Taip pat šie protezai netrukdo kalbėjimui, nes jie mažiau remiasi į burnos gleivinę ir leidžia liežuviui nekliudomam artikuliuoti garsus. Šie protezai yra pranašesni už įprastas išimamas plokšteles, nes yra patogesni, burnoje užima mažiau vietos ir gali būti fiksuojami specialiais užraktais, kurie suteikia protezui stabilumo ir yra mažiau pastebimi nei įprastos vielutės, laikančios plokšteles.

Įklotai – tai mikroprotezai iš porceliano ar metalo, skirti krūminių dantų kramtomojo paviršiaus daliai atstatyti. Tai tarsi savotiškos kokybiškos bei ilgaamžės plombos, tik gaminamos dantų technikų laboratorijoje iš specialių metalų, keramikos ar kompozicinės medžiagos. Įklotas „įcementuojamas“ į dantį, juo atstatomi danties vagelių bei duobučių srityse esantys pažeidimai. Jis sustiprina bei atstato silpnąją danties dalį, taip palikdamas sveikąją dalį neliestą.