Terapinis gydymas.
Kariesas arba kitaip vadinamas dantų ėduonis – pagrindinė priežastis, kodėl žmonių dantys genda ir nebegali tinkamai funkcionuoti. Kariesas atsiranda sąveikaujant danties audiniams, burnos ertmės mikroflorai ir maistui, taip pat tada, kai dantų emalyje pradeda trūkti naudingųjų mineralinių medžiagų (labiausiai fosforo ir kalcio).
Kariesas dažniausiai atsiranda tose vietose, kurias sunku pasiekti dantų šepetuku arba liežuviu. Tokios vietos, kaip nelygūs kramtomieji dantų paviršiai, protiniai dantys, kuriuos valyti gana problematiška, galiausiai, tarpdančiai. Būtent todėl visada akcentuojama, kad reikia naudoti tarpdančių siūlą bei dantų skalavimo skystį. Jei kariesas negydomas, jis gali progresuoti į pulpos (danties nervo) pažeidimus – pulpitą, kuris gali vystytis į pulpos nekrozę, o vėliau į viršūninį periodontitą.
Kad išventumėte karieso pasėkmių, privalote:
- taisyklingai valytis dantis;
- periodiškai lankytis pas gydytoją odontologą;
- reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną;
Tačiau, jeigu jums tai nepadeda, yra kita išeitis – apsilankyti pas gydytoją odontologą, kuris jums paskirs tinkamą terapinio gydymo būdą.
Terapinis gydymas – tai nekompleksuoto ir kompleksuoto karieso gydymas, kurio metu išvalomi pažeisti audiniai bei plombuojami pažeisti dantys. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatominė forma ir tokiu būdu atstatoma kramtymo funkcija. Parenkant identiškai tinkančią spalvą ir dirbant su aukštos kokybės plombinėmis medžiagomis, pasiekiamas ne tik fukncionalus, bet ir estetiškas rezultatas. Plombuojuant išsaugomas nepažeistas emalis ir dentinas, nerviniai danties audiniai bei neleidžiama infekcijai patekti į vidines danties struktūras ar kaulinius audinius.
Mūsų klinika teikia tokias terapinio gydymo paslaugas, kaip:
- danties devitalizacija (depulpino uždėjimas);
- plombavimas (laikinas, estetinis, šviesoje kietėjantis, stiklo jonomerinis);
- poliravimas;
- danties vainiko atstatymas kompozitu (gali būti dalinis arba viso danties bei su ar be pavaškavimo).
Po plombavimo gali pasireikšti danties jautrumas, kuris po kurio laiko turėtų praeiti, tačiau, kol jis yra, stenkitės vengti dirgiklių, sukeliančių danties skausmą. Jeigu skausmas nepraeina ir išlieka stiprus, kreipkitės į odontologą. Po plombavimo, ypač jei plombuojami keli dantys, galimas keistumo jausmas – plombos jūs nebeturėtumėte jausti visai. Jei po plombavimo sunku priprasti ir atrodo, kad dantis „kitoks“- kreipkitės į gydytoją, kuris atliks tinkamą gydymą.