Estetinis protezavimas.

2019 02 02

Estetinis protezavimas žmonėms padeda atkurti patrauklią dantų išvaizdą ir asmens pasitikėjimą savimi. Juk kiekviena moteris ar vyras jaučiasi gerai, kai gali plačiai nusišypsoti parodant žavingą šypseną. Dantų protezavimas visada buvo skirtas ne tik tam, kad atkurti dantis, bet ir suteikti jiems patrauklią išvaizdą. Tačiau, anksčiau naudojami metalo protezai, ne visai atlikdavo šią savo užduotį, tuo tarpu šiuolaikiniai keramikos ar kitų medžiagų protezai – demonstruoja visai kitus rezultatus. Štai kodėl šiandien odontologai kalba apie specialią paslaugą, su visiškai novatorišku požiūriu, būtent estetiniu protezavimu.

Estetinis protezavimas – tai tokia dantų protezavimo rūšis, kada siekiama pagerinti tik estetinį dantų vaizdą. Galutinis, tokio protezavimo būdo, rezultatas visuomet yra labai stipriai priklausomas nuo pirminės situacijos.

Dantys gali būti susigrūdę, patys iš savęs labai tamsūs ar netaisyklingų formų, dantenų kontūras gali būti nevienodas. Taip pat egzistuoja tam tikri sąkandžio apribojimai, kurie galėtų sunkinti gydymo eigą, todėl pacientas turi leistis į ilgą paruošimo kelionę prieš protezavimą. Šis procesas susideda iš dantų spalvos keitimo iš anskto, ilgo ortodontinio gydymo (gydymo breketais), dantų kanalų gydymo (jeigu yra poreikis) ar chirurgino dantų paruošimo.

Vienas pagrindinių estetinio protezavimo ypatumų yra tai, kad protezai atrodo kiek įmanoma natūralesni, ir beveik neįmanoma, kad neprofesionalas juos atskirtų nuo sveikų dantų. Pasitelkus naujausias 3D skaitmeninio planavimo bei gamybos technologijas galima rasti tą vidurio tašką tarp labai gražaus estetinio vaizdo bei invazyvumo kiekio, norint pasiekti savo svajonių šypseną. Didžiausias pranašumas pacientui, jog toks šiuolaikinis gydymo būdas mažina apsilankymo pas odontologą vizitų kiekį, taupomas pacientų laikas, rezultatai pasiekiami daug greičiau, todėl finansiniai gydymo kaštai taip pat mažėja.

Gydytojui tampa daug lengviau išsaugoti sveikus paciento danties audinius, nes jau prieš gydymą yra sudaromas technologinis dantų paruošimo planas, kurio griežtai laikomasi nuo pat paciento atsisėdimo į odontologo kėdę. Tai tik keli aspektai liečiantys tokį protezavimo būdą, kurių visumoje yra begalė.

„Asmeniškai, aš niekada nesiekiau pakeisti tik dantų formos ar spalvos, mano tikslas visuomet yra harmoningas viso veido bei šypsenos vaizdas. Šypsena turi puošti žmogų, gyvinti visą veidą, pabrėžti jo charakterį. Nemanau, kad sudėtinga dantis padaryti baltus ir tiesius. Sudėtinga į šypseną sudėti viską, kuo žmogus ištikrųjų yra. 

Dantų bei šypsenos dizainų gali būti daugybė, viskas yra labai individualu ir priklauso ne tik nuo paciento norų, bet ir gydytojo estetikos suvokimo bei galimybių tą nustatytą tikslą pasiekti. Ne paslaptis, jog šypsena yra žmogaus vizitinė kortelė pasauliui, aišku, taip pat ir mano. Todėl kiekvienas atvejis reikalauja maksimalaus dėmesio ir kruopštaus gydymo planavimo“ – mintimis dalinasi mūsų klinikos gydytojas T. Mažeika

Kada reikalingas estetinis protezavimas?

Anksčiau ar vėliau, tam tikra dalis žmonių pradeda svajoti apie patrauklią šypseną ir estetinį protezavimą. Priežastys gali būti įvairios:
• Kai sunaikinta tam tikra danties dalis arba visas dantis;
• Kartais žmonėms norisi senus protezus pakeisti naujais;
• Vis daugiau žmonių yra nepatenkinti savo dantų būkle (dantų spalva, įtrūkimai, įbrėžimai ir pan.);
• O kai kurie tiesiog nori estetinių, gražių dantų.

Jeigu jau pradėjote mąstyti apie savo šypsenos keitimą, bet niekaip negalite apsispręsti ar tam esate geras pretendentas, kokių ir kiek gydymo etapų jums prireiktų. Galime padaryti jūsų naujos šypsenos projektą ir leisti jums pačiam gyvai pamatyti savo būsimos šypsenos vaizdą dar net neinicijavus pačio gydymo.
Visa informacija bei gydymo planas bus išsaugoti mūsų duomenų bazėje iki kol galutinai apsispręsite.

Kodėl turėtumėte rinktis mūsų kliniką?

Žinoma, yra daug odontologijos klinikų, turinčių kvalifikaciją estetiniam dantų protezavimui, tačiau mes turime patirties, šiuolaikinę, naujausią įrangą ir individualų požiūrį į kiekvieną savo pacientą. Daugelis darbo metų ir įgūdžių derinimas su naujoviškomis skaitmeninėmis dantų atkūrimo technologijomis suteikia galimybę atkurti ne tik nuostabų vaizdą, bet ir kramtymo funkciją. Didelis dėmesys skiriamas mažiausių detalių, formų ir mikroformų gamybai. Atitinkamos kompetencijos buvimas gali sėkmingai išspręsti sudėtingiausias pacientų problemas net sunkiausiais ir apleistais atvejais. Žmogaus dantys yra labai įvairūs ir mūsų klinika, tai supranta. Mūsų odontologijai su malonumu atsakys į visus paciento užduodamus klausimus ir patars, kad neliktų jokių abejonių.

Estetinis protezavimas yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie ieško galimybių atkurti arba sukurti savo šypsenos grožį. Neabejotinas šio protezavimo pranašumas yra ne tik estetinis komponentas, bet ir aukšta protezų kokybė bei kvalifikuotų specialistų darbas. Šiuolaikiniais metodais dantys, kuriuos turėsite po sėkmingo estetinio protezavimo, nesiskirs nuo natūralių dantų (nei spalva, nei kokybe) ir netrukdys valgyti ar gerti.