Burnos Chirurgija.

Burnos chirurgija – plati odontologijos sritis, apimanti ne tik dantų, žandikaulio srities, bet ir burnos ertmės diagnostiką bei chirurginį gydymą. Burnos chirurgija taip pat yra neatsiejama nuo ortodontijos, implantacijos bei protezavimo.

Dažniausiai atliekama burnos chirurgijos procedūra – dantų šalinimas. Pacientui rekomenduojamos visos įmanomos odontologinio gydymo priemonės, kurios padėtų išsaugoti pažeistą dantį. Kai nelieka jokių danties išgydymo galimybių, jis yra pašalinamas. Ši procedūra yra neskausminga, nes yra naudojama vietinė nejautra. Po nesudėtingo dantų šalinimo įprastai nebūna patinimo, pacientai jaučiasi gerai.

Dantį gali prireikti pašalinti dėl tokių priežasčių, kaip:

  • stipriai suiręs danties vainikas;
  • pūliavimas prie danties;
  • šaknų skilimas;
  • dantų lūžiai;
  • kaulo tirpimas (rezorbcija);
  • ortodontiniu tikslu reikalingas danties šalinimas;
  • protinių (aštuntųjų) dantų šalinimas.

Dantį taip pat galima šalinti viršūnės rezekcija – šios procedūros metu pašalinama dalis danties viršūnės.

Paciento elgesys po danties šalinimo

Po danties šalinimo odontologas duos sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia išlaikyti apie 30 min. Tampono paskirtis – sugerti ir sustabdyti kraujavimą po danties ištraukimo procedūros. Jei kraujavimas nesibaigia, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite apie 30 min. Po procedūros rekomenduojama nevalgyti apie dvi valandas, tą dieną vengti karšto bei grubaus maisto, negerti kavos bei alkoholio, nes pakėlus savo kraujospūdį gali kraujuoti vieta, iš kurios buvo išrautas dantis. Taip pat patartina vengti aktyvaus fizinio krūvio (sunkių daiktų kilnojimo, treniruočių ir t.t.), pirčių bei karštų vonių. Be to, artimiausias 12 valandų po procedūros patartina vengti rūkymo, nes nikotinas bei karštas dūmas gali sutrikdyti žaizdos gyjimą bei įtakoti krešulio formavimąsi. Pirmą dieną po danties šalinimo nenaudokite burnos skalavimo skysčių, nes galite išskalauti krešulį iš buvusios danties vietos ir prasidės skausmai. Dantų valymas turi būti atsargus ir naudojantis minkštu šepetėliu. Jei po danties šalinimo dantenų kraštai suartinti siūlėmis, jas šalinti nėra būtina, nes siūlai tirpūs ir per 30-35 dienas iškris patys. Siūlai neturėtų pasidengti apnašomis tam, kad neapsunkintų gyjimo ir juos patartina valyti vandenilio peroksidu suvilgytu tamponėliu kol iškris ar bus pašalinti.

Mūsų klinikoje teikiamos šios burnos chirurgijos paslaugos:

  • dantų šalinimas (gali būti pieninių arba protinių bei sudėtingas arba nekomplikuotas);
  • siūlių uždėjimas bei išėmimas;
  • incizija (pūlinio atvėrimas).