Po estetinio plombavimo – nepriekaištinga šypsena.

2017 11 22

Graži šypsena tapo neatsiejama šiuolaikinio žmogaus įvaizdžio dalimi, kuri mums suteikia pasitikėjimo ir padeda geriau jaustis tarp aplinkinių. Atsiradus naujoms patikimoms ir kokybiškoms plombinėms medžiagoms galima dantims suteikti tobulas, proporcingas formas ar spalvą. Dėl to išsivystė atskira odontologijos šaka, vadinama estetiniu plombavimu.

Aš, Aivaras Galičinas, gydytojas odontologas, A. Neimonienės klinikoje specializuojuosi estetinio plombavimo srityje, taip pat atlieku terapinį dantų gydymą, protezavimą.
Estetinio plombavimo įgūdžius tobulinau ir kvalifikaciją kėliau pas šios srities Lietuvoje pradininkę ir vieną iš geriausių specialisčių I. Ivancę.

Estetinis plombavimas – minimaliai dantį pažeidžiantis odontologijos metodas, kuris taikomas atkurti ėduonies pažeistus, nuskilusius dantis, pakeisti senas, danties spalvos neatitinkančias plombas ar norint padailinti dantų formą, panaikinti tarpą tarp dantų taip sukuriant nepriekaištingą šypseną.
Šiuo metodu dantys atkuriami sluoksnis po sluoksnio, taip sukuriant natūralią jų išvaizdą: spalvą, skaidrumą, formą.

Dantys minimaliai pažeidžiami šiek tiek nušlifuojant emalį, o tam tikrais atvejais plombos sluoksniuojamos tiesiogiai ant jo, tad po estetinio plombavimo nesijaučia jautrumo. Procedūra visiškai neskausminga ir nesukelia jokio diskomforto, nes plombuojami dantys yra nuskausminami.

Estetinis plombavimas atliekamas naudojant aukščiausios kokybės medžiagas, kurios yra saugios sveikatai, atitinka natūralią dantų spalvą ir blizgesį.

Estetinį poliravimą rekomenduojama atlikti:

  • netaisyklingos formos dantims,
  • pakeitusiems natūralią spalvą dantims,
  • nudilusiems, nutrupėjusiems, nulūžusiems dantims,
  • dantims, kuriuose yra senos, nusidevėjusios, spalvą pakeitusios plombos;
  • dantims, kurie yra pažeisti ėduonies,
  • tarpams tarp dantų panaikinti.

Kodėl svarbu atkurti pažeistus dantis (atlikti estetinį plombavimą)?

  • Pažeisti ir negydomi dantys pradeda trupėti, dilti, dėl to pakinta jų forma, gali atsirasti aštrių briaunų.
  • Jei neapsaugome pažeistų dantų, jų vidiniai sluoksniai tampa atviri, dėl to atsiranda dantų jautrumas šaltam, saldžiam.
  • Pažeisti ir negydomi dantys yra neatsparūs, gali išsivystyti ėduonis ir kitos su tuo susijusios dantų ligos, dėl ko atsiranda skausmas.

Estetinio plombavimo metu per vieną dieną galima atkurti iki 6 dantų, tad žmogas po vieno vizito gauna maksimalų rezultatą. Tai patogu neturintiems daug laisvo laiko.

Estetinio plombavimo procedūros eiga:

  • Iš pradžių pašalinamos visos senos plombos ir ėduonies pažeisti audiniai.
  • Dantys izoliuojami specialia apsaugine guma, tad žmogaus burna visiškai nekontaktuoja su plombuojamais dantimis (į burną nebėga vanduo, neįstatomas siurbliukas, nepatenka preparuojami danties audiniai). Dėl apsauginės gumos reikia būti mažai išsižiojus, tad nepavargsta sąnarys.
  • Dantys plombuojami sluoksniuojant plombas, taip suteikiant natūralią išvaizdą.
  • Po plombavimo dantys poliruojami suteikiant natūralų blizgesį.
  • Po dviejų savaičių atliekama estetinio poliravimo kontrolė, papildomai poliruojama, jei reikia, pakoreguojama.

Estetinis plombavimas tarauja 8-10 metų, tačiau viskas priklauso nuo dantų priežiūros. Rekomenduojama profilaktiškai kas metus atlikti burnos higieną arba dažniau, jei to reikalauja burnos higienistas, du kartus per dieną valyti dantis šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą ir skalavimo skystį.
Po 8-10 metų, jei netenkina estetinio plombavimo kokybė, galima nugręžti uždėtas plombas ir plombuoti iš naujo.